+420 469 621 796 info@mesystems.cz

Posláni společnosti

Martin Engineering - praktická řešení problémů při dopravě a skladování sypkých hmot

Martin Engineering poskytuje praktická řešení problémů při dopravě a skladování sypkých hmot. Věnuje se vývoji a dodávkám produktů, systémů a služeb, které se zárukou splňují nebo dokonce překračují očekávání svých zákazníků. Jedním z původních výrobků byl pneumatický kuličkový vibrátor patentovaný Edwinem F. Petersonem, který je dodnes stále prodáván vzhledem k jeho jednoduchému a efektivnímu použití tj. podpoře průchodnosti sypkých materiálů.

V průběhu let si Martin Engineering udržuje pozici přední firmy na trhu svým praktickým „osahaným“ přístupem řešení problémů. Důkaz našeho úspěchu spočívá v našich inovovaných produktech dokladovaných seznamem více než 300 patentů a ochranných známek po celém světě.

Nejvýznamnější produkty společnosti

Vynalezeny a patentovány firmou Martin Engineering v čtyřicátých a padesátých letech. Tato zařízení jsou i nadále jedněmi z nejoblíbenějších prostředků pro podporu průchodnosti sypkých hmot, protože jsou jednoduchá, spolehlivá a levná.

Vzduchová děla BIG BLASTER

Vynalezena a patentována společností Martin Engineering jsou uznávána jako účinná metoda zlepšeného průchodu z výpustí velkých sil, zásobníků apod.

Stírací a těsnicí systém

Nejúčinnější zařízení na čištění pásu a těsnicí systém vyvinutý společností Martin Engineering. Vývoj vycházel z poznání nákladů na odstraňování přilnulých materiálů z pásových dopravníků a z vývoje praktických a fungujících systémů.

Stěrače pásu DURT HAWG

První stěrač pásu z uretanu se vyznačuje trvanlivostí, dlouhou životností a nízkými náklady. Je ideální pro použití v těžkých podmínkách nad nebo pod zemí bez problémů s mechanickými spoji dopravních pásů.

Stírací listy pásu „CARP“

Patentovaná konstrukce s nepřetržitým radiálním úhlovým přítlakem využívá zakřivený list k uchování účinné čisticí hrany po celou dobu životnosti listů.

Vibrační systémy

Moderní lineární vibrátory poskytují účinné prostředky k udržení průtoku materiálu při současném snížení spotřeby energie a zmírnění hlučnosti zařízení.

Systémy přesypů pásové dopravy

MARTIN systémově přistupuje k řešení problémů metodou „pyramidového řešení“ znalosti – sběr prachu – potlačování prašnosti.

Toto řešení vychází z dokonalých znalostí a jeho cílem je zajištění dlouhodobé výkonnosti použitých integrovaných systémů pro minimalizaci prašnosti:

  • zabránění rozsypu materiálu
  • sběr polétavých částic
  • potlačení prašnosti

Produkty MARTIN se dodávají pro průmyslové aplikace, kde potíže při manipulaci se sypkými materiály mohou vést k výrobním problémům. Hlavními obory užití produktů jsou výroba elektrické energie, válcovny oceli, chemické závody, uhelné a rudné doly, slévárny, papírny a výrobny buničiny, operace při zpracování zrna a potravin, výroba kameniva, cementu a betonových výrobků a dalších zařízení pro dopravu sypkých substrátů.

Mám zájem

Těší nás Váš zájem o naše produkty a služby.

Vyplňte níže formulář a v nejbližší době Vás bude kontaktovat náš specialista pro zvolený produkt či služby. Už se nemůže dočkat.