+420 469 621 796 info@mesystems.cz

Ani opravdová zima nám nevadí

S našimi systémy můžete pracovat bezpečně i za nízkých teplot

Efektivní potlačování prachu až do velmi mrazivých teplot

Když se dny se zkracují a venkovní teploty znatelně klesají, chladné období je na cestě. Ani klesající teploty však nemohou zastavit prach, což často způsobuje velké problémy, protože většina agregátů pro potlačování prašnosti pracuje pouze při teplotách nad nulou.

Abychom našli řešení tohoto problému, tvrdě jsme zapracovali – tak aby naše stroje byly odolné vůči nízkým teplotám. Díky topné sadě fungují regulátory prachu V12 , V22 a V7 bez ztráty efektivity až do -10 °C. To není vše – představujeme naší vlajkovou loď pro zimní použití: V22 Orca. Když mrazivé teploty znemožňují potlačení prachu vodní mlhou, produkuje sníh. Proto V22 Orca zaručuje efektivní kontrolu prachu po celý rok.

MARTIN logo

Přehled teplotních hodnot našich zimních regulátorů prachu

  • V22 Orca: -25 až +40°C
  • V12 s topením: -10 až +40°C
  • V22 s topením: -10 až +40°C
  • V7 s topením: -10 až +40°C

V22 Orca

Agregát V22 Orca je třída sám o sobě, tudíž ho nelze srovnávat s jakýmkoli jiným produktem na trhu. Díky své hybridní funkci se automaticky přepne do zimního režimu a produkuje sníh pro potlačení prachu jakmile teploty klesnou pod nulu. To umožňuje efektivní zachytávání prachu až do -25 °C. Dosud existovala samostatná řešení s běžnými sněhovými děly, ale sníh je příliš suchý na to, aby účinně nabaloval prach. Kromě toho sněhové regulátory nefungují v létě, protože pracují s příliš velkým množstvím vody na jedné straně a produkují příliš velké kapky na straně druhé.

Potlačování prachu v Rusku za velmi nízkých teplot

V12 a V22 s topením

V oblastech, kde teploty nespadnou pod -10 °C, jsou ideální naše V12 a V22 s topením. Vytápění funguje následovně: všechny trubky strojů jsou izolovány a dodatečně vytápěny zevnitř. Když je stroj zapnutý, teplotní senzor měří okolní teplotu a předehřívá stroj a pouze když jsou všechny trubky teplé – spustí se.

V12 v provozu při chladných teplotách v centru města Bolzano (Itálie)

V7 s vytápěním

Ve srovnání s V12 a V22 lze topnou sadu V7 dokonce dovybavit stávající stroje. Topný systém je postaven trochu jiným způsobem: trubky jsou důkladně izolovány, ale znovu nejsou vytápěny odděleně zevnitř. Nicméně, i V7 může pracovat efektivně až do -10 °C.

Kde jsou naše zimní modely v provozu

Již mnoho let jsou naše regulátory prachu úspěšně užívány v Rusku. Vzhledem k (často) velmi ledovým povětrnostním podmínkám, jsme vždy pracovali na teplotní odolnosti našich strojů. Ruský trh nás naučil hodně o potlačení prachu při mimořádně nízkých teplotách. Odtud přišly také základní informace a požadavky pro V22 Orca (velké poděkování patří našemu ruskému partnerovi Boreas). Většina našich strojů se používá v ruských uhelných přístavech a ocelárnách.

Další modely typu V22 Orca se hojně používají ve Finsku. Ve Švédsku, Švýcarsku, Německu a Itálii pracuje s vytápěním řada modelů typu V12, V22 i V7.

Video z ruských realizací

Mám zájem

Těší nás Váš zájem o naše produkty a služby.

Vyplňte níže formulář a v nejbližší době Vás bude kontaktovat náš specialista pro zvolený produkt či služby. Už se nemůže dočkat.